Gydytojo atsakymai

Iš fotonuotraukos apgamas atrodo gerybinis, tačiau dėl tikslios diagnozės nustatymo rekomenduojama kreiptis į gydytoją dermatologą.

Apgamas nedidelis, rausvai rudos spalvos, iškilus – šie požymiai leidžia manyti, kad tai yra gerybinis specifinės struktūros (papilomatozinis) apgamas. Tikslią diagnozę nustatyti įmanoma tik atlikus dermatoskopinį tyrimą – tuo tikslu reikėtų kreiptis į gydytoją dermatologą.

Sprendžiant iš nuotraukų, tai tikrai kosmetinė problema. Apgamai atrodo nepakitę, gerybiniai. Tiesiog jie yra iškilę virš odos paviršiaus ir galimai – traumuojami. Apgamų šalinimas šiuo atveju būtų kosmetinis. Pirmiausia turėtumėte kreiptis į gydytoją dermatologą, kad šis apžiūrėtų ir “gyvai” įvertintų bei ištirtų dermatoskopu apgamus. Iš šio gydytojo turėtumėte gauti išrašą, patvirtinantį, kad apgamai nėra piktybiniai. Tuomet, turint tokį dokumentą, galima kreiptis į privačią kliniką, kurioje atliekamos apgamų šalinimo chirurginiu būdu procedūros. Kitas variantas – iš gydytojo dermatologo gauti siuntimą chirurgo konsultacijai ir su juo kreiptis į valstybines medicinos įstaigas, kuriose yra ambulatorinės chirurgijos skyriai.