Siekdama atkreipti dėmesį į navikines odos ligas, o ypač pikčiausią vėžį – melanomą, asociacija „Onkologija.lt“, vienijanti onkologinėmis ligomis sergančius pacientus ir jų artimuosius, inicijavo visuomenės informavimo kampaniją „Gyvenk be baimės“.

Asociacija Onkologija.lt siekia suburti tiek sergančius, tiek pasveikusius pacientus, kad visi drauge galėtume skleisti žinias apie melanomą, jos diagnozavimą bei gydymą, o taip pat – skatintume žmones nuolatos stebėti savo odą, visus pastebėtus įtartinus darinius patikėti apžiūrėti TIK gydytojams profesionalams, kurių įgudusi akis gali laiku pastebėti ir atpažinti ligą.

Šis interneto tinklalapis http://www.gyvenkbebaimes.lt yra viena visuomenės informavimo kampanijos „Gyvenk be baimės“ dalių. Jame rasite ne tik naudingos informacijos apie melanomą, jos gydymą ir specializuotas medicinos įstaigas, bet ir galėsite pasikonsultuoti su mediku – „parodyti“ jam savo apgamus – internetu, kuris atsakys, ar pas gydytoją reikia eiti nedelsiant, ar galima šiek tiek palaukti, nes Lietuvoje apsilankymo pas specialistą laukti tenka ne vieną dieną, o kartais ir ne vieną mėnesį. Tačiau ši elektroninė konsultacija neatstojau tikros gydytojo konsultacijos specializuotoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Asociacija „Onkologija.lt“ siekia, kad:

  • vėžys būtų diagnozė, o ne nuosprendis,
  • vėžio gydymo kokybė gerėtų, o rezultatai būtų ne blogesni, nei kitose Europos Sąjungos šalyse,
  • daugiau Lietuvos pacientų pasveiktų ir toliau gyventų visavertį gyvenimą.

Asociacijos „Onkologija.lt“ veiklos tikslai:

  • Kreiptis į Lietuvos chemoterapeutų draugiją, prašant atnaujinti rekomendacijas dėl onkologinių ligų prioritetinių gydymo krypčių, poreikio bei esamos situacijos gerinimo Lietuvoje.
  • Siekti, kad reikalingi vaistai būtų pasiekiami visiems sergantiems pacientams Lietuvoje.
  • Kartu su Lietuvos chemoterapeutų draugija teikti rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai, Valstybinei ligonių kasai, Seimo Sveikatos komitetui bei žiniasklaidai ir siekti, kad kompetentingų specialistų įvardintos priemonės vėžiui gydyti, taptų prieinamos visiems pacientams, kuriems jų reikia.
  • Skatinti glaudesnį sveikatos politikų ir praktikuojančių medikų, specialistų bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti efektyvų ir motyvuotą modernių gydymo priemonių diegimą Lietuvos medicinoje.
  • Aktyviai bendradarbiauti su žiniasklaida, informuoti visuomenę apie moderniausio gydymo galimybes ir jų prieinamumą Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie asociaciją „Onkologija.lt“ internete – http://www.onkologija.lt.