Odos limfoma

Tai viena iš vėžio formų, priskiriama T-ląstelių limfomų grupei. Nors ji pasireiškia odoje, gana dažnai pažeidžia vidaus organus, limfmazgius, kraują. Paprastai liga nustatoma vyresnio amžiaus žmonėms, dažniau vyrams negu moterims. Priežastys nėra aiškios, viena iš jų – organizmo genų pokyčiai.

Dažniausiai pasitaiko dvi odos limfomos formos: Mycosis fungoides ir Sezary sindromas.

Pirmuoju atveju odoje atsiranda į bėrimą panašios dėmės, neretai jos pleiskanoja, niežti, todėl ligą lengva supainioti su įvairiomis dermatito formomis. Vėliau pažeistoje odos vietoje atsiranda virš odos iškilusios plokštelės, iš kurių ir vystosi piktybiniai augliai. Šios rūšies odos limfoma vystosi lėtai ir retai metastazuoja į kitus organus, todėl laiku pradėjus gydymą galima pasiekti labai gerų rezultatų.

Antroji limfomos forma gerokai agresyvesnė, kadangi liga pasireiškia ne tik pakitimais odoje. Piktybinių ląstelių randama ir kraujyje. Ši odos vėžio forma paprastai pasireiškia išplitusiais, didelį odos plotą apimančiais niežtinčiais bėrimais, todėl vien vietinio gydymo neužtenka, dažniausiai su vėžiu tenka kovoti taikant sisteminį gydymą.